Spacerowanie po pięknej Warszawie

warsaw-77754_1280

Tak, świetnie zdaję sobie sprawę z tego, co ludzie z pozostałych części Polski uważają o Warszawie. Miasto nudne i brzydkie, mieszkańcy niemili – niestety, z takimi opiniami na temat naszej stolicy można spotkać się naprawdę często. Czy jednak są one faktycznie prawdziwe? Niedawno miałem okazję wybrać się do Warszawy – niestety, pierwszy raz w życiu. Momentalnie pomyślałem, że muszę przedstawić Wam tę wycieczkę, bo uważam, że wszystkie stereotypy dotyczące tego miasta są zwyczajnie fałszywe i niezwykle krzywdzące.

Prawdopodobnie będzie to brzmiało nieco banalnie, ale Warszawa jest miastem o niezwykle bogatej – i niekiedy smutnej – historii. Każdy, kto tylko uważa ją za nudne miasto musi wziąć pod uwagę nade wszystko fakt, że w roku 1944 została ona wprost zrównana z ziemią. Nie, nie spotkały jej zniszczenia wojenne jak setki innych miast w tym okresie – zniszczono ją planowo, budynek po budynku. Dla mnie osobiście niesamowity jest sam fakt, że cały czas możemy podziwiać w niej całe mnóstwo wspaniałych zabytków. Co prawda odbudowano je już po zakończeniu wojny, ale wciąż mają ten sam niesamowity charakter.

Nigdy nie byłem żadnym przeciwnikiem Warszawy, choć miasto to nie budziło u mnie również żadnej szczególnej sympatii. Po krótkiej wycieczce do stolicy dosłownie się zakochałem, więc polecam coś takiego każdemu, kto ślepo powtarza wszystkie fałszywe stereotypy związane z tym miastem.

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies), zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki (możesz je zmienić). Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystywanie. OK, akceptruję