Najlepsza polska nuta – moja opinia

headphones-926072_1280

Ciężko jest spotkać ludzi którzy są zdania, że polska muzyka nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Moim zdaniem osoby twierdzące coś takiego zwyczajnie nic na ten temat nie wiedzą, i raczej nie powinny się wypowiadać w tych kwestiach. Zdołałem jednak zaobserwować, że sporo ludzi po prostu nie wie, jak dużo wspaniałej muzyki znajdziemy w Polsce – i to w przypadku dosłownie wszystkich gatunków. Przygotowałem zatem skromny spis najlepszych artystów, od których w mojej opinii warto zacząć poznawanie polskiej muzyki. Nie jest on naturalnie obiektywny, gdyż chodzi tu jedynie o moją własną opinię.

Dla mnie prawdziwą legendą polskiej muzyki był i zawsze będzie Kult. Kazik Staszewski swoją trwającą wiele lat twórczością wywarł naprawdę ogromny wpływ na całą polską kulturę, i raczej trudno jest z tym dyskutować. Następnym wspaniałym artystą którego zawsze będę wielbił jest Tadeusz Nalepa – moim zdaniem, najwybitniejszy gitarzysta w historii Polski. Mało kto wie, ale człowiek ten bardzo przyczynił się do rozwoju polskiego bluesa, i gdyby nie jego działalność prawdopodobnie nie rozwinęłoby się u nas wielu innych, świetnych muzyków.

O wybitnych osobistościach polskiej muzyki można napisać całe książki. Zachęcam więc każdego do poznawania nowych rzeczy i nie skupiania się tylko na tych najbardziej znanych. Zamykając się tylko w jednym kręgu naprawdę wiele tracimy – a polska muzyka nadal skrywa w sobie wiele wciąż nieodkrytych pereł.

x
Ta strona używa ciasteczek (cookies), zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki (możesz je zmienić). Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystywanie. OK, akceptruję